Bilgisayar Format Atma

Bilgisayarınız yavaşladığı zaman ya da format zamanının gelmesiyle atılan format yani biçimlendirme; bilgisayarınızın performansının artmasına yardımcı olmaktadır. Dolan ve yavaşlayan sistem ve belleklerin düzenli olarak en az senede bir kez formatlanması gereklidir.

bilgisayar format atma

Bilgisayara Format Atma Ne İşe Yarar?

Kullanacağınız işletim sisteminizin baştan tertemiz olarak kurulması anlamına gelmektedir. Zamanla bilgisayarınızda yaptığınız işlemler, kurduğunuz uygulamalar bilgisayarı yavaşlatmaktadır. Bazı bilgisayarlar yavaşlıktan dolayı kullanılmaz bir hal bile alabiliyor kullanıcıyı çıldırtacak hale getirmektedir.

Bilgisayar format atma düzenli olarak yılda bir sefer olmalıdır. Uzun zamandır bilgisayarıma format atmıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım diyen kullanıcılar da olabilir, bu kullanıcılara hak vermekle birlikte, programların sistem çekirdeğini etkilemesi, ram belleğinin düzensiz çalışması, disk’in uzun süre defrag ve chkdsk görmemesi işletim sisteminizi kesinlikle olumsuz yönde etkileyecektir. Format attırmak için mutlaka bize ulaşın sizlere yardımcı olalım.

0850 233 91 22

İstanbul’da Tüm marka model bilgisayarlarınıza,

Kurulumu yapmaktayız hemen bize ulaşın bilgisayarınıza format atalım sizlere teslim edelim.

Microsoft Windows, (Türkçe: pencereler) kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, yazılımları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft şirketinin geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi ailesidir. İlk Windows 20 Kasım 1985 tarihinde satışa sunulmuştur.

Linux, serbestçe dağıtılabilen, çokgörevli, çok kullanıcılı UNIX temelli işletim sistemi türevidir. Linux, İnternet üzerinde ilgili ve meraklı birçok kişi tarafından ortak olarak geliştirilmekte olan ve başta IBM-PC uyumlu kişisel bilgisayarlar olmak üzere birçok platformda çalışabilen ve herhangi bir maliyeti olmayan ücretsiz geliştirmeye açık bir işletim sistemidir.

Android, Google ekibi tarafından geliştirilmiş olup milyonlarca kişi tarafından kullanılan devasa bir işletim sistemidir. Android işletim sistemleri cep telefonları ve tabletlerde bulunmaktadır. Linux işletim sistemi çekirdeği kullanılmıştır. Bu sayede Android in taban yapısını oluşturmaktadır.

MacOS, (eski adları “Mac OS X” ve “OS X”) Macintosh işletim sistemi ailesinin son sürümüdür ve Apple Inc. tarafından Macintosh bilgisayarlar için C, C++ ve Objective C dilleri kullanılarak yazılmış bir işletim sistemidir. macOS, her Mac’e hayat veren işletim sistemi. Başka bilgisayarlarda yapılamayacak şeyleri yapmanızı sağlamaktadır.