Beşiktaş Fan Token mi Çıkıyor? Chiliz CEO’su İstanbulda !

2020 senesinde Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Beşiktaş’ın kripto para birimi geliştirmek üzere çalıştığı söylenmişti. Şuan ise Ünlü Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus İstanbul’a bügün geldi ve stadyum etrafından selfie attı.

14 Ekim 2020 tarihinde, Orta Çizgi isimli haber sitesi tarafından iddia edildiği üzere Kara Kartallar; Trabzonspor ve Galatasaray’ın ardından kripto para birimini çıkarmaya hazırlanıyor. Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere bir başka köklü spor kulübü Fenerbahçe kripto para birimi çıkaracağını duyurmuştu.

Beşiktaş Jimnastik Kulübünün de kripto para birimi çıkarması durumunda, Türkiye’de “Dört Büyükler” olarak anılan spor kulüplerinin hepsinin kendine ait kripto para birimi olacak.

Türkiye’nin büyük kulüpleri kripto para ekosisteminde
Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere, Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray, spor ve eğlence temalı kripto para borsası Chiliz.net’te GAL tokenini listelemişti.

“Karadeniz Fırtınası” lakaplı spor kulübü Trabzonspor da token çıkaracağını duyurmuştu. Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında, token kısaltmasının “TRA” olarak kararlaştırıldığı söylenmişti.

Son olarak Fenerbahçe de kripto para birimi çıkaracağı açıkladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından düzenlenen basın toplantısında, kulübün kripto para ekosistemine dahil olacağı bilgisi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp Destek Hattı